AME başvuruları başladı

Dünya çapında reklamcılık ve pazarlama iletişiminde en etkili çalışmalara verilen AME Reklam ve Pazarlama Etki Ödülleri'ne başvurular başladı.

28.07.2011 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Dünya çapında reklamcılık ve pazarlama iletişiminde en etkili çalışmalara verilen AME Reklam ve Pazarlama Etki Ödüllerine başvurular başladı.

1994’ten beri, pazarlama dünyasında çığır açan işlere verilen AME büyük ödülünü geçen yıl DDB Stockholm, Volkswagen Blue Montain Technologies için hazırladığı “The Fun Theory” adlı çalışmasıyla kazanmıştı.

AME’de uluslararası değerlendirmelerin yanı sıra çalışmalar bölgesel olarak da değerlendiriliyor. Bu bölgeler Asya Pasifik, Avrupa, Latin Amerika, Orta Doğu & Afrika ve Kuzey Amerika olarak konumlandırılmış.

2011’de dört ajans bölgesel Platin Ödülünü kazandı: Avrupa bölgesinde; İsveçli ajans DDB Stockholm AB, Volkswagen BlueMotion Technologies için hazırladığı “The Fun Theory” işiyle, Orta Doğu/ Afrika’da McCann Erickson, İsrail Kotex için hazırladığı işle, Kuzey Amerika’da Zimmerman Advertising Lane için hazırladığı “Not What Mom Had in Mind” (Anneler neyi düşünmez) kampanyasıyla ve Asya Pasifik’te Japon ajans Akuhodo, Adidas Sky Comic işiyle Platin ödül kazandı.

AME’nin geliştirilmiş puanlama sistemi 2010’da tanıtıldı. Jüri üyelerine her başvuruyu belirli kriterlere göre değerlendirme olanağı sunan bu puanlama sisteminde başvurular dört farklı özellikleriyle değerlendiriliyorlar. Yeni puan sisteminde zorluk/strateji/hedef yüzde 20, yaratıcılık yüzde 25, uygulama yüzde 25 ve sonuç/etkililik yüzde 30 etkili.

30’un üzerinde ülkeden başvuru alan AME Reklam ve Pazarlama Etki Ödülleri’nde bu yıl son başvuru tarihi 21 Ekim 2011.