Ali Taran’ın yeni atağı

Ali Taran, farklı bir kulvarda pazarlama iletişimi hizmeti vermek amacıyla Ali Taran Creative Supervising (ATCS) adlı yeni bir girişim başlattı.

09.11.2005 - 00:00 | MediaCat

Facebook
Twitter
Google+
LinkedIn
+

Ali Taran, farklı bir kulvarda pazarlama iletişimi hizmeti vermek amacıyla Ali Taran Creative Supervising (ATCS) adlı yeni bir girişim başlattı. Yeni girişimin tanıtımında ATCS’nin bir reklam ajansı olmadığı özellikle belirtildikten sonra ‘yaratıcı yönetim’, ‘iletişim koçluğu’ ve ‘strateji planlaması’ alanlarında hizmet verileceği söyleniyor. Tanıtım metninin son satırları ise şöyle: “ATCS ayrıca reklam kampanyası yaratım hizmeti vermektedir. ATCS’den hizmet alanlar, bu işbirliğini üçüncü şahıslara duyurma ya da duyurmama özgürlüğüne sahiptirler.”

Reklam dünyasında son zamanlarda pür reklamcılığın ötesine geçmeyi amaçlayan teşebbüslere sık rastlanmaya başlandı. Publicis’in global kreatif direktörü David Droga da geçtiğimiz günlerde ajanstan ayrılarak ‘reklam dışı’ bir alanda faaliyet gösterecek yeni bir pazarlama iletişimi girişimi başlatmaya yönelmişti. Publicis Groupe Başkanı Mourice Levy de, Droga’yı bu yeni teşebbüste sonuna kadar desteklediklerini söylemişti. Reklam dünyasında Droga’nın nasıl bir girişim başlatacağı büyük bir merakla bekleniyor.

ATCS’yi de pür reklamcılığı aşmaya çalışan bir teşebbüs olarak görmek mümkün.