AKSA, Global Compact Yıllığı’nda

AKSA; 2006 yılında imzaladığı Global Compact (Küresel İlkeler Sözleşmesi) sözleşmesi kapsamındaki uygulamaları gerçekleştirmesi sonucunda tüm dünyada yayımlanan Küresel İlkeler Sözleşmesi Yıllığı’nda (Global Compact Yearbook*) yer alan dünyadaki 44 şirketten biri oldu.

12.08.2011 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

AKSA; 2006 yılında imzaladığı Global Compact (Küresel İlkeler Sözleşmesi) sözleşmesi kapsamındaki uygulamaları üst düzeyde gerçekleştirmesi sonucunda tüm dünyada yayımlanan Küresel İlkeler Sözleşmesi Yıllığı’nda (Global Compact Yearbook*) yer alan dünyadaki 44 şirketten biri oldu.

AKSA, günlük iş ve projelerde Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin 10 ilkesinin nasıl uygulandığına dair “en iyi uygulama” örneklerini gösteren şirketlere yer veren Küresel İlkeler Sözleşmesi Yıllığı’na girdi.

Küresel İlkeler Sözleşmesi kapsamında yaptığı çalışmalarla bu yıl üçüncüsü yayımlanan Global Compact Yearbook 2011’e girmek üzere davet edilen AKSA, Global Compact tarafından oluşturulan jürinin incelemesi ve onayının ardından 2011 yıllığına girmeyi başaran ilk Türk şirketi oldu.

AKSA böylece, “Daha iyi bir toplum ve daha iyi bir çevre için gönüllü katkıda bulunmak” anlayışıyla uzun yıllardır sürdürdüğü çevre konularındaki çalışmalarını ve bilinç düzeyini, topluma aktarmak için yürüttüğü uygulamaları bu yıllıkta tüm dünya ile paylaşmış oldu.