Akmerkez geleceğe hazırlanıyor

1993 yılında açılışından itibaren İstanbul’un ilk akla gelen alışveriş merkezi olan Akmerkez için hazırlanan renovasyon projesi Çırağan Sarayı’nda yapılan bir toplantıyla basına tanıtıldı.

07.02.2008 - 11:27 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

1993 yılında açılışından itibaren İstanbul’un ilk akla gelen alışveriş merkezi olan Akmerkez için hazırlanan renovasyon projesi Çırağan Sarayı’nda yapılan bir toplantıyla basına tanıtıldı. Mart ayında başlaması planlanan ve yaklaşık 25 milyon $ tutması öngörülen renovasyon projesiyle Akmerkez yepyeni bir görünüme kavuşacak.

Akmerkez Yönetim Kurulu Üyesi Raif A. DİNÇKÖK, başarı için yenilik ve farklılaştırma temasından yola çıkarak basın toplantısında yaptığı konuşmada; hem bilimsel verilerin hem de toplumsal değişim ve gelişimin gereği, alışveriş merkezlerinin 10 – 15 yıllık süreçlerle yenilendiğini belirten, renovasyon projesinin, merkezi Bangkok’ta bulunan uluslararası bir tasarım stüdyosu olan “Concept i – Corporate” firması tarafından gerçekleştirileceğini söyledi.

Akmerkez’i yeni yüzüne kavuşturacak olan ve dünya kalitesinde iç tasarım, mimari, planlama ve peyzaj hizmeti veren “Consept i – Corporate”, 2006 ICSC Merit Ödülü de dahil, birçok uluslararası ödüle layık görülmüştür.
“Life Style Center” ve perakende konularında uzmanlaşmış güçlü bir yaratıcı ekibe sahip olan şirket, başarı için yenilik ve farklılaştırma temasından yola çıkarak 20 ayrı ülke ve 30 milyon m2’lik ticari alanda tamamlamış olduğu 250’den fazla projeye Akmerkez’i de katıyor.

Mart ayında başlaması planlanan ve yaklaşık 1 yıl süreceği belirtilen Renovasyon Projesi, ziyaretçilerin rahat dolaşımı göz önünde tutularak, çarşının kapalı olduğu saatlerde yürütülecek.

Akmerkez bu yenilemeyle, önümüzdeki yıllarda da sektördeki lider konumunu sürdürecek.