Akbank, SSM’nin eğitim sponsoru oldu

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nin (SSM), bir üniversite müzesi olmanın bilinciyle düzenlediği eğitim atölye ve etkinlikleri, bundan böyle müzenin eğitim sponsoru olan Akbank’ın desteğiyle gerçekleştirilecek.

31.05.2011 - 00:00 | MediaCat

Facebook
Twitter
Google+
LinkedIn
+

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nin (SSM), bir üniversite müzesi olmanın bilinciyle düzenlediği eğitim atölye ve etkinlikleri, bundan böyle müzenin eğitim sponsoru olan Akbank’ın desteğiyle gerçekleştirilecek. SSM’nin, çocukları sanat eserleriyle tanıştırarak birer müze dostu olmalarını hedefleyen eğitim atölyeleri, çocuk ve gençlere yönelik pek çok sosyal sorumluluk projesine imza atan Akbank’ın desteğiyle, artık daha geniş çapta yürütülecek.

Akbank’ın sponsorluğuyla atölye binasını yenileyecek ve atölye sayılarını artıracak olan SSM, eğitimlerini daha geniş kitlelerle buluşturma olanağına kavuşacak. Akbank ise, bu desteğiyle daha fazla çocuk ve gence ulaşacak. 2010 yılında daimi ve dönemsel sergi atölyeleriyle yaklaşık 11.100, etkinliklerle yaklaşık 3.000 olmak üzere toplam 14.100 çocuğa eğitim veren SSM; 2011 yılında Akbank’ın sponsorluğu kapsamında yaklaşık 18.000 öğrenciye ulaşmayı hedefliyor.