Akbank’a büyük ödül: “Hall of Fame”

Akbank, dünyanın en prestijli strateji ve performans yönetimi ödüllerinden biri olan Hall of Fame'i Türkiye’de alan ilk banka oldu

10.06.2011 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Akbank, dünyanın en prestijli strateji ve performans yönetimi ödüllerinden biri olan Hall of Fame’i Türkiye’de alan ilk banka oldu. Akbank’ın uygulamaları Harvard Business Review’da yayınlanacak.

Palladium Group tarafından 2011 yılı “Performans Yönetim Süreçlerinde En İyi Uluslararası Uygulamalar“ (Balanced Scorecard Hall of Fame for Executing Strategy) kapsamında yapılan değerlendirme sonuçları açıklandı. Palladium Group Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgelerine (EMEA) yönelik strateji odaklı organizasyon modelini başarıyla uygulayan şirketlerin değerlendirildiği “Hall of Fame” ödüllerinde Akbank’ı “EMEA bölgesinin En Başarılı Kuruluşu” seçti.

Palladium Group tarafından yapılan değerlendirmelerde, dünyanın yönetim ve strateji alanında en önemli 50 danışmanı arasında yer alan Harvard Üniversitesi profesörleri Robert Kaplan ve David Norton tarafından geliştirilen “Strateji Odaklı Organizasyon Modeli”ni başarıyla uygulayan ve uygulamalarını rekabette fark yaratan performans sonuçlarıyla birleştiren en başarılı kuruluşlar inceleniyor. Ödül kazanan kuruluşların uygulamaları iş dünyasının takip ettiği, işletme yönetimi ve stratejik yönetim alanında referans kaynak olarak kabul edilen Harvard Business Review yayınlarında yer alıyor.

2000 yılından bu yana verilen ödülü EMEA (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika), Amerika ve APAC (Asya – Pasifik) bölgelerinde bugüne kadar 20’den fazla ülkeden 150’nin üstünde özel sektör ve kamu kurum/kuruluşları kazandı. HSBC, Mobil, Du Pont, Statoil, Motorola, Canon, Wolksvagen, LG, Phillips, Hilton, UPS, Skandia, Infosys, Saatchi&Saatchi gibi sektörlerinde lider şirketlerin yanına 2011 yılında kazandığı ödülle Akbank da katılmış oldu.