Ahh, ohh, alo!

BBDO Worldwide'ın araştırmasına göre, dünya cep telefonu kullanıcılarının ortalama yüzde 14'ü çalan telefona cevap vermek için cinsel ilişkiye ara veriyor.

13.04.2005 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

BBDO Worldwide’ın araştırmasına göre, dünya cep telefonu kullanıcılarının ortalama yüzde 14’ü çalan telefona cevap vermek için cinsel ilişkiye ara veriyor.

Sevişmeye devam etmektense cep telefonunu açmayı en çok tercih edenler Almanlar ve İspanyollar: Yüzde 22. İtalyanlar bu konudaki şöhretleriyle paralel bir oranda kalmışlar: yüzde 7. “Tam o sırada” cep telefonunu açmayı tercih eden Amerikalıların oranı ise yüzde 15.

BBDO Worldwide ve doğrudan pazarlama network’ü Proximity Worldwide tarafından yapılan araştırma, tüketicilerin cep telefonuyla ilişkilerini daha iyi anlamayı amaçlıyor. Çeşitli ülkelerden 3.000’den çok cep telefonu kullanıcısıyla yapılan görüşmelere dayalı araştırmanın sonuçları, bir reklam mecrası olarak cep telefonunun televizyon ve internete güçlü bir rakip oluşturma potansiyeline sahip olduğunu göstermesi, biçiminde yorumlanıyor. Cep telefonunun ayırt edici bir özelliği olarak da kullanıcının güçlü duygusal bağlılığı gösteriliyor.

AdAge’in haberine göre, BBDO yetkilileri “insanlar tek bir aramayı bile kaçırmaya tahammül edemiyorlar. Herkes bir sonraki aramada heyecan verici bir şeyler duyacağı düşüncesinde ve insanlar cepten ne kadar çok aranırlarsa, sosyal açıdan o kadar başarılı olduklarını düşünüyorlar” diyor.

Araştırmaya göre, cep telefonu kullanıcılarının yüzde 78’i telefonlarını günde 16 saat ve daha fazla açık tutuyorlar. Yüzde 52 de flört etmek için ikinci bir cep telefonu kullanıyor.