AFM Sinemaları’na yeni genel müdür

Büyüme ve değişim hızına AFM İstinyePark Sineması ile ivme kazandıran AFM Sinemaları, Genel Müdürlük koltuğunu sektörün deneyimli ismi Fatoş Kızıltaş’a verdi.

20.11.2007 - 16:35 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Büyüme ve değişim hızına AFM İstinyePark Sineması ile ivme kazandıran AFM Sinemaları, Genel Müdürlük koltuğunu sektörün deneyimli ismi Fatoş Kızıltaş’a verdi.

AFM Sinemaları’nın yeni genel müdürü Fatoş Kızıltaş oldu. Şubat 2002’den bu yana AFM çatısı altında çalışan Kızıltaş, 2005’ten beri AFM Sinemaları Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütüyordu. Kızıltaş, 12 ilde, toplam 32 lokasyonda 183 salon ve 28.667 koltuk kapasitesi ile hizmet veren AFM Sinemaları’nın yöneticiliğini üstlendiği yeni görevi kapsamında, AFM’nin sektörde ilklerin bayrağını taşıma misyonunun layıkıyla devam ettirilmesinden sorumlu olacak.


Turizmden sinema sektörüne bir başarı öyküsü

1971 Ankara doğumlu olan Fatoş Kızıltaş, meslek hayatına 1988 yılında henüz üniversite öğrencisiyken adım attı. ATT Touristic’te Rezervasyon ve Operasyon Müdürlüğü görevini yürütürken, 1992 yılında Akdeniz Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Bölümü’nden mezun oldu. Mezuniyet sonrası Grupo Sol Melia Otelleri’nde 1996 yılına kadar Satış ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü yaptı. Mesleki kariyerine, 11 yıl gibi uzun bir süre turizm ve işletmecilik alanında devam eden Kızıltaş, 1999 yılında Odeon Cineplex & IMAX Sinemaları’nda üstlendiği Sinema Müdürlüğü göreviyle sinema sektörüne geçti. 2002 yılında AFM Sinemaları’nda Sinema Operasyonlar Müdürü olarak göreve başlayan Kızıltaş, 2005 yılından bu yana da AFM Sinemaları Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütüyordu. Kızıltaş, İngilizce ve Almanca biliyor.