AFM İstinyePark açıldı

Türkiye’de sinema anlayışına yepyeni bir boyut getirecek ve 12 salon, 2138 koltukla hizmet verecek olan AFM İstinyePark Sinemaları kapılarını açtı.

25.10.2007 - 10:13 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Türkiye’de sinema anlayışına yepyeni bir boyut getirecek ve
12 salon, 2138 koltukla hizmet verecek olan AFM İstinyePark Sinemaları kapılarını açtı. Sadece AFM İstinyePark’ta bulunan İstanbul’un
tek üç boyutlu sinema salonu IMAX 3D, her yaşa ve zevke hitap eden
ayrıcalıklı keyif noktaları, dünyadan canlı maç ve konser gösterimlerini
sunacak Sony 4K dijital sinema teknolojisi 24 Ekim’de tanıtıldı.

AFM sinemalar zincirinin en son halkası olan AFM İstinyePark, 24 Ekim 2007 tarihinde AFM Yönetim Kurulu Başkanı A. Adnan Akdemir’in katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda tanıtıldı. AFM İstinyePark Sinema Kompleksi’ni gezme fırsatı bulan katılımcılar, aynı zamanda IMAX salonunda gerçekleştirilen özel gösterimde, son derece etkileyici IMAX deneyimini birebir yaşama fırsatı buldu. Alışveriş merkezi içerisinde 5000 metrekarelik dev bir kompleks olarak boy gösteren, AFM Sinemaları arasında da büyüklük ve verdiği hizmetler açısından ilk sıraya yerleşen AFM İstinyePark, Türkiye’de sinema anlayışına yepyeni bir boyut getiriyor. Sinemaseverlerin farklı beklentilerine göre tasarlanmış olan AFM İstinyePark, seyir keyfinin yanı sıra herkesin iyi vakit geçirmesi için benzersiz seçenekler sunan sıradışı bir sinema kompleksi olarak öne çıkıyor.

AFM İstinyePark 10 milyon dolarlık bir yatırımın eseri

AFM İstinyePark’ın bugüne dek Türkiye’de yapılan en büyük sinema yatırımı olan yaklaşık 10 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirildiğini vurgulayan AFM Yönetim Kurulu Başkanı A. Adnan Akdemir: “AFM’de değişim başlıyor, sektörde pek çok ilkin öncülüğünü üstlenen AFM, 12 salonlu AFM İstinyePark Sinemaları’nın da açılmasıyla birlikte, 183 sinema salonuna ve yaklaşık 30 bin koltuk kapasitesine ulaşmış oluyor. Bugüne dek ağırlıklı olarak teknoloji altyapısına yatırım yapan AFM, İstinyePark’ta bu güçlü altyapısını dekorasyon, fuaye ve sinema keyfini tamamlayan farklı alanlarla birleştirdi. Sinemalar zincirimizin en özel halkalarından birini, İstanbul’a yepyeni bir renk katacak olan, birçok prestijli markanın ilk ve en büyük mağazalarının yer aldığı, İstinyePark’ta açmış olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. 42. yılımızda dünyadaki en ileri sinema teknolojilerini İstanbul’a getirmekle kalmadık, sinemayı izleyicilerimiz için eğlencenin merkezindeki bir ‘buluşma mekanı’ olarak tekrar tanımladık. Farkı görmek için herkesi ilk fırsatta AFM İstinyePark Sinemaları’na davet ediyoruz” dedi.

AFM İstinyePark pek çok ‘ilk’le birlikte kapılarını açtı

Türkiye’deki sinema anlayışına yepyeni bir kültürel boyut ve farklı bir soluk getiren AFM İstinyePark, farklı mimari konseptlerin yaratıcısı ve iç mimari platformuna yeni yaklaşımlar getiren Autoban tarafından dizayn edildi. Autoban; House Café, Vakko, Kitchenette ve Müzedechanga’daki başarılı tasarımları ve kendi alanında saygın ödülleriyle tanınıyor. Kompleks en gelişmiş 3 boyutlu sinema sistemi olan IMAX® DMR ve Sony’nin 4K dijital projektörünün birarada yer aldığı dünyadaki sayılı sinema işletmelerinden, Türkiye’de ise tek sinema işletmesi olma özelliği ile ön plana çıkıyor. Standart sinema salonlarında kullanılmakta olan 2K projektörlerden 4 kat daha net bir seyir keyfi sunan Sony 4K sayesinde maçların, yurtdışında gerçekleştirilen konser gibi etkinliklerin AFM İstinyePark’ta canlı olarak gösterilmesi mümkün olacak. Salonlarda, sinema tarihinin ünlü dahisi George Lucas’ın yaratıcısı olduğu, görüntü ve ses kalitesini garanti altına alan THX teknolojisi bulunuyor. Tüm bunlar sadece AFM tarafından sunulabilen, Türkiye’de başka hiçbir sinemada bulunamayacak özellikler.

Hollywood filmlerinin 3 boyutlu izlenebileceği tek adres

AFM İstinyePark’ın 7 katlı apartman ölçülerindeki dev IMAX perdesinin ilk konukları arasında çok özel üç film yer alıyor. Birincisi, 3 boyutlu Derin Deniz (Deep Sea). 3 Boyutlu IMAX (IMAX 3D) teknolojisinin sihriyle seyirciler, okyanusun derinliklerine dalacak ve kurt yılan balığından dev Pasifik ahtapotuna kadar sualtı dünyasının eşsiz, tehlikeli ve çok renkli yaratıklarıyla birlikte yeni keşiflere çıkacak.

İkincisi gösterime girdiğinden bu yana tüm dünyayı kasıp kavuran Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı: 3 boyutlu IMAX® Deneyimi. Serinin son filmi İstanbul’da 3 boyutlu olarak ilk kez AFM IMAX İstinyePark’ta sevenleriyle buluşuyor. Harry Potter filminin üç boyutlu IMAX versiyonunu 21 metre genişliğindeki perdesiyle IMAX’de seyretmek izleyicilere unutulamayacak bir deneyim kazandıracak.

Üçüncüsü ise AFM IMAX İstinyePark’ta Kasım’da gösterime girecek olan Beowulf. Robert Zemeckis’in yönetmenliğini üstlendiği filmde, Angelina Jolie, Brendan Gleeson, Anthony Hopkins, Crispin Glover gibi sinema dünyasının önemli oyuncuları rol alıyor. “Beowulf: 3 boyutlu IMAX® Deneyimi” sayesinde sinemaseverler, kendilerini, çok güçlü ve korkusuz bir savaşçı olan Beowulf’un, çıkardığı kaosla insanları terörize eden Grendel ile olan mücadelesinin içinde bulacak.

Her yaşa ve zevke uygun canlandıran, eğlendiren keyif noktaları

Ayrıca kompleks içerisinde taze meyve-sebze suyu barı ünlü Elma&Armut gibi özel mekanlar ve geniş ürün yelpazesine sahip kafe bölümü yer alıyor. Çocuklu sinemaseverler için düşünülen Çocuk Salonu’nda konforlu yastıklar bulunuyor. Bu bölümde, Çocuk Salonu ile birlikte hizmet verecek çocuklara özel bir oyun-eğlence alanı bulunacak. Çocuk Salonu, doğum günü organizasyonları ve özel kutlamalar için de kullanılabilecek.

Dikkat! AFM İstinyePark’ta da Bebek Var

Annelerin istedikleri filmi sinemada izleme keyfini yaşamaları ve bebeklerin gürültüden rahatsız olmamaları için düzenlenen uygulamada, salondaki ses seviyesi azaltılıyor ve ışıklar yarı açık konumda getiriliyor. Ayrıca anneler için puset parkı ve alt değiştirme ünitesi imkanları sağlanıyor, biberon ısıtma hizmeti veriliyor. Bebekli anneler, AFM İstinyePark’ta da her hafta Salı günleri, belirlenen bir filmin öğle seansında bebekleriyle birlikte film izlemenin ayrıcalığını yaşayabiliyor.

AFM hayatı kolaylaştıracak

AFM İstinyePark’ta, yürüme engelli sinemaseverlerin tekerlekli sandalyeleriyle kolaylıkla girebilecekleri uygunlukta tasarlanmış salonlar da yer alıyor.

AFM Arthouse İstanbul Salonları

Kompleks içerisinde, bağımsız film ve sanat filmi meraklılarının vazgeçilmez adresi olmaya aday AFM Arthouse İstanbul Salonları bulunacak. Sanatseverlerin izlemek istediği ama izlemek için kaliteli sinema salonu bulamadığı bağımsız filmler ve sanat filmlerinin en güzel örnekleri bu salonlarda gösterilecek. Bu türün meraklıları, tüm yıl boyunca gösterilecek özel filmler sayesinde yılın her günü festival atmosferi yaşayacak. Ayrıca, yine AFM’nin 6 yıldır aralıksız olarak gerçekleştirdiği ve Türkiye’nin ilk uluslararası bağımsız film festivali olan ‘AFM/!f İstanbul’un bir ayağı da AFM Arthouse İstanbul salonlarına taşınacak.

Sanat, spor ve müzik dolu renkli bir dünya

AFM İstinye Park’ta sanatseverlerin yanı sıra sporseverler için de maçların canlı yayınları gibi çok özel etkinlikler düzenlenmesi planlanıyor. AFM, müzikseverleri de unutmamış, çünkü onlar için de dünyadan canlı konser gösterimleri, planlanan etkinlikler arasında yer alıyor.

AFM İstinyePark Tel: 444 1 AFM (236)