Afişlere sansür

TV ekranlarının en çok izlenen dizilerinden ’Avrupa Yakası’nda çaycı Tanrıverdi’nin arkasında yer alan

07.03.2008 - 09:45 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

TV ekranlarının en çok izlenen dizilerinden ’Avrupa Yakası’nda çaycı Tanrıverdi’nin arkasında yer alan Şebnem Ferah’ın göğüs dekoltesinin üzerine kağıtlar yapıştırılarak sansürlenmesi şaşırttı. Filmin yapımcısı Plato Film yetkililerinden Onur Çakaloz, posterin üzerine kağıtları yapıştırılmasının bir tesadüf olduğunu söyledi. Çakaloz, yapımını üstlendikleri ’Plajda’ filminin afişindeki mayolu görüntülerin bulunduğu afişin ise belediye tarafından kendilerine haber verilmeden kaldırıldığını açıkladı.

Giresun’da ise Sinema Best ve G-CITY sinemalarında vizyona giren ’Plajda’ filminin Belediye binası karşısındaki panoda yer alan afişi müstehcen olduğu iddiasıyla kaldırıldı. Fikret Topallı Sokak ve Debboy mevkiinde bulunan panolardaki tüm film afişleri dün öğle saatlerinde indirildi ve yerleri boş bırakıldı.

Sinema Best yetkilisi Serdar Işık’ın zabıta ekiplerinin önceki akşam sinemaya gelerek afişlerin kaldırılmasını istediklerini söylemesine rağmen, her iki sinemanın da sahibi olan Nedim Gülen, haberin bazı internet sitelerinde yayımlanması üzerine “Afişleri kendi isteğimizle kaldırdık” dedi.

Gülen, afişlerin bir haftadır asılı olduğunu belirterek, “Film şirketi peş peşe iki ayrı afiş çıkardı. Önce ilk afişi astık. Daha sonra ikincisi geldiğinde de onu tercih ettik. İkinci afiş gelince personele talimat verdim, onları takmalarını istedim. İlk afişte hoş görüntü olmadığı için çıkarttırdım” diye konuştu. Ancak bu açıklamaya karşın panolara yeni afişin de asılmadığı görüldü.

Kaynak: Vatan