AdSchool İstanbul’un ilk yıl bilançosu

Ayşegül Molu, Kasım 2006’da açılan AdSchool Istanbul’un ilk yıl etkinlikleri hakkında bilgi verdi...

23.08.2007 - 10:11 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

AdSchool Istanbul Program Direktörü – Reklamcılar Derneği ve Reklamcılık Vakfı Genel Müdürü Ayşegül Molu, Kasım 2006’da açılan AdSchool Istanbul’un ilk yıl etkinlikleri hakkında bilgi verdi. BİLGİ ortaklığıyla yürütülen okulun 1.yılında :

• Bob Garfield Adschool Istanbul açılışında, pazarlama iletişiminde beklenen gelişmeleri ele aldı. Kaos adlı sunumuyla sektöre ilişkin karamsar bir tablo çizdi.

• İlk yılında, 2006-2007 döneminde 322 katılımcı AdSchool trafiğinin içinde yer aldı. Yüksek lisans ve sertifika programları dağılımı şöyle oluştu ;
%45 ajans, %33 reklamveren, %22 diğer

• AdSchool Istanbul’un ilk yılında YÖK onayına sahip, tüm dünyada geçerliliği olan 2 master [yüksek lisans ]programı yer aldı. ADDesign Yüksek Lisans Programı, yönetsel ve yaratıcı olmak üzere iki alt bölümde yürütüldü. 24 öğrencisi olan bu program sektör ve akademia’dan 26 öğretim üye/ görevlisinin katılımıyla yürütüldü.

• AdSchool Istanbul’un ilk yılında 2 sertifika programı da yer aldı : Stratejik bakış açısı kazandırmayı hedefleyen, verilerle tüketiciyi okuyabilme becerisini kazandırmayı amaçlayan Tüketiciyi Duymak Sertifika Programı ve yetenekli gençlerin yazma becerilerini artıran Reklamın, Yazarlığın, Reklam Yazarlığının Felsefesi ve İşçiliği Sertifika Programı.

• Sektör ustalarının özel uygulama ve teknikleri ele aldığı AdRefresh programlarındaki atölye başlıkları şunlar oldu : Fiona Clancy [ TBWA – Küresel Stratejik Planlama Direktörü ]Asking Better Questions, Micky Denehy [Saatchi&Saatchi – Pazarlama Direktörü ]New Business, Doç. Dr. Halil Nalçaoğlu (BİLGİ – İletişim Fakültesi), Reklam Göstergebilimi.

• AdSchool 24 Eylül’deki güz dönemine ilave bir programla, Pazarlama İletişimi Yüksek Lisans Programı, başlayacak. Mekan Santralİstanbul. Online başvuru 6 Eylül’e kadar.

www.adschool.bilgi.edu.tr
[email protected]
0212 243 93 53, Alev İnam