Adidas dijital reklam hazırlığında

Dev spor giyim markası Adidas, dijital platformlardaki reklamcılık için taze bir...

31.07.2008 - 15:16 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Adidas dünya çapında dijital reklam icin söylem hazırlığı yapıyor…

Dev spor giyim markası Adidas, dijital platformlardaki reklamcılık için taze bir yaklaşım arıyor. Adidas’ın Amsterdam’daki merkezinden yönetilen süreçe 180 Amsterdam, Droga 5, Avenue A/Razorfish ve Isobar’ın dahil olduğu söyleniyor.

Adidas’ın rakibi olan Nike son iki yıldir dijital reklamcılık başarısını yakaladı. R/GA tarafından yaratılan Nike+ kampanyası 2007 yılında Cannes’da Cyber Lion Grand Prix ödülünü kazanmıştı. Adidas, Nike’ın dijital ortamdaki başarısını yakalamak istiyor.

Geçtiğimiz senelerde Adidas’ın Ingiltere’deki dijital kampanyasını Aegis’in sahibi olduğu Isobar yürütmüştü.

Firmanın İngiltere’deki son kampanyasının ismi ‘impossible story’. Isobar’ın sahibi olduğu glue London tarafından yapıldı. Bu kampanya ‘impossible is nothing’ isimli televizyon reklamlarından esinlenerek hazırlanmış ve kişileştirilmiş animasyon oluşturmaya uygun.

Isobar’ın acentası olan Marvellious dünya çapında bir GSM kampanyasını Ocak ayında başlatmış. Bu kampanya Predator ve F50 isimli futbol ayakkabıları konusunda farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

Adidas’ın Euro 2008 kampanyasından 180 Amsterdam sorumlu. Droga 5 ve AvenueA/Razorfish’de Adidas için proje bazında çalımalarını sürdürüyor.

Kaynak:BR