AdAge Nintendo’yu yılın reklamvereni seçti

Yeni bir ürün hem bir şirketi diriltip hem de tüm sektörü canlandırabilir mi? Nintendo yeni teknolojisi Wii ile işte tam da bunları sağladı…

18.10.2007 - 15:21 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

AdAge Nintendo’yu yılın reklamvereni seçti. Yeni bir ürün hem bir şirketi diriltip hem de tüm sektörü canlandırabilir mi? Nintendo yeni teknolojisi Wii ile işte tam da bunları sağladı…

Wii ile ilgili konuşan Nintendo’nun Tüketici Pazarlama Direktörü Robert Matthews, “Sadece insanların eğlenceyi nasıl tükettiklerine bakın. Saatlerinizi video oyunu oynarak geçirme fikri artık gerçek değil. Wii insanları hızlı bir tennis oyunu için çekebilceği gibi kesintiz tüm öğleden sonralarını da başında geçirmelerini sağlayabilir” diyor.

Nintendo Amerika’nın Pazarlama Yöneticisi Perrin Kaplan’a göre ise Nintendo oyuncuların sıkıldığını onlar farkına varmadan önce sezmişti.

Yapılan araştırma sonuçlarına göre Kuzey Amerika’da video oyun satışlarındaki artış durmuş insanlar gamers ve nongamers olarak ikiye ayrılmaya başlamıştı. Fakat Nintendo bunu bir sorun değil fırsat olarak gördü.

Diğer şirketler gamer’ların ilgisini yeni nesil oyunlarına çekmeye çalışırken, Nintendo oyun oynamanın dinamiklerini değiştiren yeni ürünler yarattı. Oyun planı Ocak 2006’dan itibaren hazırlanmaya başlayan Wii, 200 milyon dolar pazarlama desteğiyle geçtiğimiz Kasım ayında çıktı.