AD PLANET’te kış dönemi başlıyor

‘Müşteriden olma ajanstan doğma’ reklam dünyasına yeni bir bakış açısı kazandıran AD Planet reklamcılık sertifika programı

31.12.2007 - 14:44 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

‘Müşteriden olma ajanstan doğma’ reklam dünyasına yeni bir bakış açısı kazandıran AD Planet reklamcılık sertifika programı, junior reklamcıları işin ustalarıyla buluşturmaya devam ediyor. 15 Aralık haftasında konuşmacı olarak katılan Eser Hakim (Proximity İstanbul Event ve Interaktif Marketing Direktörü), “Gelecek Orada” dediği interaktif pazarlamayı anlattı.

“AD Planet” reklamcılık sertifika Programı, interaktif içeriğiyle iletişim fakültesi öğrencileri ve kariyerini reklamcılık alanında sürdürmek isteyen genç profesyoneller için, 17 Kasım’da sonbahar – kış dönemine başladı. Ajanslardan ve firmaların reklam departmanlarından birbirinden değerli yöneticilerin katıldığı programda katılımcılar; reklam ustalarıyla birlikte ajans koridorlarında dolaşarak marka reklam stratejilerinin nasıl oluştuğunu ve reklam sektöründeki gelişmeleri ilk ağızdan dinleme fırsatı yakalıyor.

Gelecek İnteraktif Pazarlamada

Reklam sektöründeki gelişmeler, ajans dünyası, interaktif pazarlama, reklam planlama ve stratejileri, reklamda yaratıcı süreç gibi konularda katılımcılara reklamcılık dünyası üzerine bilgilendiren ve deneyim kazandıran programın beşinci haftasına katılan Eser Hakim, (Proximity İstanbul Event ve Interaktif Marketing Direktörü), interaktif pazarlama konulu sunumunda katılımcılara; 2007’de yapılan trend araştırmalarına dayanarak Geleceğin Interaktif Pazarlamada olduğunu söyledi ve şunları ekledi: “Türkiye’de internet erişiminde Avrupa sonuncusuyuz ancak yine de Türkiye’deki pazar da genişliyor. 2007’de yapılan interaktif trend araştırmasına göre pazarlamacıların % 49’u online harcamalarının artmasını bekliyor. Araştırmalar gösteriyor ki yine bu harcamaların çoğunlu elektronik posta, elektronik bültenler, banner reklamları ve online promosyonlara gidecek. Televizyon ve yazılı medya gibi geleneksel medya kullanımı da buna oranla çok daha düşüyor çünkü pazarlama stratejilerinin % 65’i online araçlar üzerine geliştiriliyor.”

Y&R Reklam Evi, Yorum Publicis, Proximity İstanbul, the uniclub, Alametifarika, TBWA, Publizon, Ogilvy&Mather, Art Grup, Pars Mc Cann gibi başarılı reklam ajanslarından profesyonellerin katıldığı programda, reklam yaratıcıları tarafından verilen briefler üzerine proje üreten katılımcılar, renkli reklam kampanyaları yaratma imkanı elde etmenin yanı sıra bu ajanslarda staj yapma şansı da yakalıyorlar.

‘Müşteriden Olma Ajanstan Doğma Reklam Dünyasına Genel Bakış’ sloganıyla kampanyaya hayat veren müşteri grubundan, aylarca bünyesinde kampanyayı besleyip can veren stratejik ve yaratıcı sürece kadar doğuma giden yolda her aşamaya genel bakış niteliği taşıyan ‘AD Planet’ reklamcılık sertifika programı 2 Şubat 2008’de kış dönemine başlıyor.

Programın İçeriği

1. Hafta: – Pazarlama 1.0
– Bütünleşik Pazarlama İletişimi
2. Hafta: – Ajanslar Dünyası ve Organizasyon Yapısı
– Brief Süreci & Müşteri İlişkileri Yönetimi
3. Hafta: – Tüketiciyi Anlamak ve Araştırma
– Stratejik Planlama Süreci
4. Hafta: – Reklamda Yaratıcılık
5. Hafta: – Interaktif Pazarlama İletişimi
6. Hafta: – Medya Planlama
– Kampanya Sunumları

Bilgi için:
Nagihan Yiğit / Kurumsal İletişim Yöneticisi
[email protected] / www.egitisim.com.tr
Tel: 212 231 90 92
Cep: 533 352 51 96