Açıkhava reklamcılığının etkin mecrası: Araç Grafikleri

Chicago’da Traffic Audit Bureau (Trafik İzleme Kurumu) tarafından yapılan araştırmaya göre araç grafikleri

06.12.2007 - 15:29 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Chicago’da Traffic Audit Bureau (Trafik İzleme Kurumu) tarafından yapılan araştırmaya göre araç grafikleri geleneksel açıkhava reklamları kadar etkin sonuç verirken maliyetlerde yarıya yakın tasarruf sağlıyor.

Trafikte karşılaşılan açıkhava reklamlarının etkinliğini araştırmak üzere Amerika’da kurulan Trafik İzleme Kurumu (Traffic Audit Bureau-TAB)’nun yaptığı araştırmaya göre bir tırın üzerine uygulanan reklamı günde 40 bin 585 kişi görmüştür.TAB’ın Chicago’da yaptığı araştırma sonucuna göre aynı reklamı billboard üzerinde de aynı sayıda insan görmektedir. Ancak billboard mecrasına yapılan harcama araç giydirme maliyetinin iki katına denk gelmektedir.

3M Scotchprint® Graphics, dünyada pek çok ülkede olduğu gibi Türkiye’de de birçok büyük firmanın araçlarını giydirerek onları etkili birer reklam mecrası haline getiriyor.

3M Scotchprint® Graphics ürünleri 3M™ Uyumlu Ürünler Sistemi Garantisi ile korunuyor. 3M™ Uyumlu Ürünler Sistemi Garantisi, 3M malzemeleri kullanılarak basılması koşulu ile baskılı ürünün başına hiç birşey gelmeyeceğini, olası bir durumda ise ise 3M’in tüm zararları karşılayacağını garantiler. Uyumlu Ürünler Garantisi; renk solması, yapışkanın bozulması, çatlama, soyulma ve çekme olasılıklarını kapsıyor.Her öalzemeyi ayrı ayrı test eden 3M uluslararası yetkili üretici ağı ile her türlü ihtiyaca en doğru çözümleri sağlıyor.

Açıkhava reklamcılığı sektörünün lideri 3M Scotchprint® Graphics, yarattığı baskı teknolojileri ve dijital baskı tüketim malzemeleri ile bina yüzeylerinden şirket filolarına, belediye otobüslerinden zeminlere kadar birçok alanı, kurum markaları için etkili ve geniş çaplı reklam mecraları durumuna getiriyor. Scotchprint® Graphics baskılı ürünler, büyük formatta en renkli, en canlı ve en etkileyici baskı kalitesini yakalıyor.


DJ Tiesto Vikuiti™ Projeksiyon Filmi ile Reebok vitrininde

DJ Tiesto’nun, Reebok için hazırladığı özel koleksiyonun Türkiye tanıtımı için organize edilen imza gününde, Akmerkez Reebok mağazasının vitrini 3M Vikuiti™ Projeksiyon Filmi ile dev ekrana dönüştürüldü. İmza günü boyunca 3M Vikuiti™ Projeksiyon Filmi’nden canlı konser görüntüleri yansıtıldı.

Vikuiti™ Projeksiyon Filmi’nin üretim teknolojisi, vitrine yansıtılan görüntülerin gün ışığında bile görüntü kaybına uğramadan izlenebilmesini sağlıyor. İstenilen şekilde kesilip yaratıcı formlarda ekranlar yaratabilme olanağı, bu yenilikçi ürünü satış promosyonları ve marka iletişimi için son derece ideal bir seçim haline getiriyor.

3M tarafından mikro-kürecik teknolojisi ile geliştirilen Vikuiti™ Projeksiyon Filmleri özellikle büyük boyutlardaki uygulamalarda LCD ve Plazma ekranlara kıyasla daha ekonomik bir çözüm sağlıyor. İstendiği zaman uygulandığı yüzeyden herhangi bir iz bırakmadan sökülebilen filmler, ekranın alacağı şekli yaratıcılığa bırakırken, 180 dereceye kadar geniş bir görüş açısı sunuyor.

Vikuiti™ Projeksiyon Filmleri, vitrinlerden toplantı odalarına, sergi alanlarından ve müzelerden eğitim kurumlarına kadar pek çok farklı alanda kullanılabiliyor. Her türlü şeffaf yüzeyi televizyon ekranına dönüştüren bu filmler yepyeni bir multimedya mecrası yaratıyor.