Açıkhava reklamcıları vakıf kurdu!

Açıkhava Reklamcıları Vakfı, Arvak açıkhava mecrası pazarlayan 20’yi aşkın şirketin bir araya gelmesiyle oluştu.

11.11.2011 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Açıkhava reklamcıları bir araya geldi ve bir vakıf kurdu. Açıkhava Reklamcıları Vakfı Arvak, açıkhava mecrası pazarlayan 20’yi aşkın şirketin bir araya gelmesiyle oluştu. Kurum açıkhava mecrasının gelişmesi için,  bu alanda eğitim programları, workshop ve konferanslar düzenlemeyi hedefliyor.

Açıkhavanın daha yaratıcı ve daha verimli kullanılması için çalışmalar yapacak olan Arvak, aynı zamanda resmi kurumlara mecrayla ilgili konularda yardımcı olmayı, yasal düzenlemelerde sektör adına görüş ve önerilerde bulunmayı hedefliyor.

Açıkhava sektörünü oluşturan şirketler arasında bir iletişim köprüsü olmayı ve ortak konularda sektörün bir bütün halinde davranmasını sağlamayı planlayan kurum, üniversitelerin iletişim fakülteleri ile de irtibata geçerek sektöre nitelikli insan kaynağı sağlamak için çabalayacak.

Geçtiğimiz günlerde yasal kuruluşunu tamamlayan Arvak’ın yönetim kurulu da belirlendi.  Ayhan Tezcan başkanlığındaki kurulda, Nasuh Önal (Başkan yardımcısı), Mustafa Sinan (Mühasip üye), Bahar Erdoğan ve Mehmet Demirci yer alıyor.