Acer’ın başarı yılı büyük duyurularla taçlanıyor

Dünyanın en büyük üçüncü IT tedarikçisi Acer aralık başında düzenlenen küresel distribütör toplantısında Gateway’in satın alındığını duyurarak 2007’yi başarıyla noktaladı.

28.12.2007 - 15:46 | MediaCat

Facebook
Twitter
Google+
LinkedIn
+

Dünyanın en büyük üçüncü IT tedarikçisi Acer aralık başında düzenlenen küresel distribütör toplantısında Gateway’in satın alındığını duyurarak 2007’yi başarıyla noktaladı.

Acer üst düzey yöneticileri toplantıda dağıtım ağlarını arttırırken, kanal ortaklarını güçlendirmenin ve yetkilendirmenin önemini vurguladı.

Acer Kendini Kanal İş Modelini Güçlendirmeye Adadı </b

EMEA Başkan Yardımcısı ve META Bölge Direktörü Emanuele Accolla “Çok önemli küresel girişimlere başlıyoruz. Acer gelişmesini sürdürmek istiyorsa kanal ortaklarımızdan gelecek destek hayati önem taşıyor. Ortaklarımızı yetkilendirmek bizi ileriye taşır,” dedi.

IT tedarikçisinin Londra’da düzenlediği yıllık toplantı büyük başarıya sahne oldu. Üst düzey Acer yöneticileri dünyanın dört bir yanından gelen kanal ortaklarına ve distribütörlerine eğitim verdi. Yeni ürünler ve Acer’ın 2008 stratejisi temel konular oldu. Öne çıkan kanal ortakları ve distribütörler bir törenle ödüllendirildi.

Gecede Türkiye’den Infronic, Kont, Arena ve Magaza kanallarından Bimeks ödül aldı.

Acer başarılı bir kanal iş modeli yürütmekte ve ürünlerinin daha yaygın bulunmasını sağlamak için kendini daha çok kanal açmaya adamaktadır.

Acer Bilgisayar Orta Doğu Genel Müdürü Krishna Murthy “Yenilikçi ve etki alanı geniş iş modelimiz Acer’ın olağanüstü büyümesini körükledi,” derken “Yıllık toplantılar, sürekli yayılmamızı devam ettirmek istiyorsak, önemli bir unsur olan ortaklarımızı eğitme şansını sunuyor,” şeklinde sözlerine devam etti.

Murthy “Acer 2007’yi çok başarılı şekilde geçirdi ve ortaklarımız bu başarıyı elde etmemizde büyük rol oynadı. 2008’in zaferlerle dolu geçeceğine inanıyoruz,” şeklinde konuştu.