Absürd reklam yayımda

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu bir grup genç tarafından kurulan absurdreklam.com internet sitesi yayıma başladı.

06.02.2006 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu bir grup genç tarafından kurulan absurdreklam.com internet sitesi yayıma başladı. Absürd basın ilanları, jingle’ların yer aldığı sitedeki ‘Biz kimiz ki’ bölümü sitenin ne kadar ilginç olduğunu anlatıyor: “Absürd bakış açımız tüm klişelere karşıdır. Uzaylı duyarlılığındaki kalbimiz yüzündendir ki, bize ‘android’ derler. Bizim gibi androidler, güzel bir kız, iyi bir anne, başarılı bir işadamı, sevilen bir arkadaş olacağımızı söyleyen reklamların düz mantığını hicveder.

Klasik anlayışa göre yapılan tüm işler, her alanda tökezlemekte ve naftalin kokmaktadır. Ancak bizim yaptığımız işler insanların hayatı algılama şeklini değiştirmekte, onları tektipleştirmeden kurtarmaktadır. Biz bu anlayışı basılı reklamlar, radyo jingleları ve televizyon reklamları alanında işler kılarak tüm insanlığa son derece tutarsız ama asil yaratılar sunmaktayız.”