3M Türkiye’ye yeni Genel Müdür

3M Türkiye Genel Müdürlüğü görevine, 3M Romanya Genel Müdürlüğünü yapan...

13.10.2008 - 15:38 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

3M Türkiye Genel Müdürlüğü görevine, 3M Romanya Genel Müdürlüğünü yapan Karim Sarahni atandı. Ekim ayında göreve başlayan Karim Sarahni, Türkiye’nin çok heyecan verici bir ülke olduğunu söyledi.

Karim Sarahni, 3M’deki çalışma hayatına 1991 yılında Hamburg’ta teknik bölümde başladı. Geçen 17 yıl süresince Sarahni, 3M’de çeşitli iş kolları, bölgeler ve projelerde görev yaptı. Orta Doğu bölgesinde Dubai’de Pazar Geliştirme Müdürü olarak çalıştı. Daha sonra Doğu Avrupa (CEE) bölgesi İş Geliştirme Müdürü olarak Viyana’da görev yapan Sarahni, 2001-2003 yılları arasında Brüksel’de Elektronik & İletişim bölümünde 6 Sigma Kara Kuşak olarak görev yaptı. Bu görevinin ardından 2003-2005 yılları arasında Brüksel’de Avrupa,Orta Doğu ve Kuzey Afrika (Europe & EE/MENA) bölgesi Elektronik Ürünler Bölümü Müdürü olarak görev yaptı.

Karim Sarahni, 2005 yılından itibaren, 3M Romanya Genel Müdürlüğü görevini sürdürdü. Almanya Flensburg Teknik Üniversitesi Elektro-Teknik bölümünden mezun olan Karim Sarahni, İngiltere’deki London Business School’da İşletme eğitimi de aldı.

Evli olan Karim Sarahni’nin 8 yaşında Alexandra ve 5 yaşında Rania isimli iki kızı bulunuyor.