2013’ün unutulmaz manşetleri

MediaCat, yılın en iyi manşet ve kapaklarını 8'inci kez belirledi.

10.01.2014 - 11:24 | MediaCat

MediaCat, yılın en iyi manşet ve kapaklarını 8'inci kez belirledi.
0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

2013 yılı Türkiye ve dünyada birçok tarihi olaya sahne oldu. Gazete ve dergiler de bu olayları kapaklarından ve manşetlerinden duyururken gündemin de hafızasını oluşturdular. Ajans Press işbirliğiyle ve oluşturduğumuz özel jüri ile bu yıl 8’inci kez yılın en iyi manşet ve kapaklarını belirleyip hafızaları tazeledik.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da 17 gazetenin 6 bin 205 manşetini, bin civarı dergi kapağını ve 156 mizah dergisi kapağını taradık ve MediaCat yazı işleri olarak oluşturduğumuz kısa listeyi jürimizin değerlendirmesine sunduk. MediaCat ofisinde toplanan 13 kişilik seçici kurul yaklaşık iki buçuk saat süren bir toplantının sonunda yılın en iyi manşetlerini, dergi kapaklarını ve mizah dergisi kapaklarını belirledi.

Yılın en iyi mizah dergisi kapaklarını dergimizin genel yayın yönetmeni Pelin Özkan’ın bugünkü yazısında bulabilirsiniz. 2013’ün en çarpıcı manşetlerini de burada listeliyoruz;

Yılın Manşeti: ‘Nefes Almak İstiyoruz’

Posta, 29 Mayıs 2013
Taksim Gezi Parkı’ndaki ağaçları korumak için toplananlara yapılan ilk müdahalelerden biri esnasında çekilen bu fotoğraf, olayların büyümesinin ardından direnişin ikonik fotoğraflarından biri oldu. Posta 28 Mayıs’ta başlayan gösterilerin ertesi günü Reuters’tan Osman Örsal’ın çektiği bu çarpıcı fotoğrafı, ‘nefes almak istiyoruz’ manşetiyle ilk sayfasından verdi. Bu manşet, 2013 jürisi tarafından yılın en iyi manşeti seçildi.

Görselin üzerine tıklayarak yüksek çözünürlüklü versiyonuna ulaşabilirsiniz.

2013'ün unutulmaz manşetleri

İlerlemek için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10