1V1Y.COM: ‘Hedef 80 milyon lira’

Online alışveriş sitesi 1V1Y.COM Edition Otel’de gerçekleşen basın toplantısıyla 2012 hedeflerini açıkladı.

15.12.2011 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Online alışveriş sitesi 1V1Y.COM  Edition Otel’de gerçekleşen basın toplantısıyla 2012 hedeflerini açıkladı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan ve ilk iki buçuk ayda 500 bin üyeye ulaştıklarını vurgulayan 1V1Y.COM yönetim kurulu başkanı Mehmet Hotiç, 1V1Y.COM’u hayata geçiren perakendeciler olarak online pazarda markaları tüketicilerle buluşturmak amacıyla bir araya geldiklerini   belirterek;  “2012 yıl sonu ciro hedefimiz 80 milyon TL“ dedi.

1V1Y.COM olarak ilk iş hedeflerinin iki yıl içinde siteyi sektörün lideri konumuna getirmek olduğunu belirten Hotiç, yeni ortak ya da yatırımcı arayışında olmadıklarını sözlerine ekledi. İki yıl sonra hedeflerine ulaştıklarında  gelen tekliflerle ilgilenebileceklerinin altını çizen Hotiç, bu ortaklık  başarısının arkasında sinerjinin olduğunu belirtti.

Toplantıda sitenin içeriği ile ilgili bilgi veren 1V1Y.COM Kurucu Genel Müdürü Gizem Burteçin, sitenin teknik altyapısının her geçen gün daha da güçlendiğini belirterek “2012 yılında üyelerimize daha da zengin bir içerik sunacağız”  dedi. 

Müşteri profilinden de bahseden Burteçin, 1V1Y.COM üyelerinin yüzde 70’ini kadın tüketicilerin, yüzde 30’unu ise erkek tüketicilerin oluşturduğunu belirtti. Bu dönemde siteden ağırlıklı olarak elbise, ayakkabı  ve çizmenin satıldığını söyledi. Burteçin şu anda yoğunluğun İstanbul, İzmir ve Ankara olmak üzere üç büyük şehirde toplandığını ve oranın yüzde 37 ile İstanbul , yüzde 11 Ankara ve yüzde 9 ile İzmir’den olduğunu söyledi.