19 ilin yerel televizyonu yok

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Zahid Akman, yerel yayıncılığı geliştirmek amacıyla hiçbir yerel televizyon

23.11.2007 - 09:05 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Zahid Akman, yerel yayıncılığı geliştirmek amacıyla hiçbir yerel televizyon yayını bulunmayan 19 şehre mahalli televizyon kanalı kurmayı planladıklarını söyledi.

Erciyes Üniversitesi ile Kayseri Gazeteciler Cemiyeti’nin işbirliği ile “Yerel Medyanın Sorunları ve Çözüm Önerileri” konulu panelde konuşan RTÜK Başkanı Akman, burada yaptığı konuşmada, kurumun işleyişi ve projeleri hakkında bilgiler verdi. Konuşmasında yerel ve yaygın medyanın günümüzde birçok problemle boğuştuğunu belirten Akman, yerel yayıncılığı geliştirmek amacıyla projeler ürettiklerini söyledi.

Öncelikle şehirdeki radyo televizyon yayıncılığını sağlıklı bir zemine oturtmayı planladıklarını ifade eden Akman, günümüzde Türkiye’nin birçok şehrinde gereğinden fazla radyo ve televizyon kanalı varken, 19 şehirde hiçbir yerel televizyon kanalının bulunmadığını dile getirdi. Söz konusu şehirlerde mahalli yayın yapacak televizyon kanalı oluşturma girişimlerine başladıklarını anlatan Akman, böylece yerel televizyonu olmayan il kalmayacağını kaydetti.