18-24 Şubat haftasında en çok reklam alan yerli diziler

Geçtiğimiz haftanın en fazla reklam alan yerli dizileri belli oldu. Hedef kitlelerine ulaşmak için en çok bu yapımları tercih eden markalar ise ….

26.02.2008 - 13:27 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Medya Takip Merkezi’nin (MTM), düzenli olarak hazırladığı “haftanın en çok reklam alan yerli dizileri” araştırmasına göre, reklamverenin bu haftaki tercihinde de değişiklik olmadı. Birbirinden ilginç karakter yaratan ve günlük hayatta izleyicilerinin literatürüne yeni kelimeler kazandıran, ATV’nin sevilen dizisi Avrupa Yakası, reklamverenin gözdesi olmaya devam etti. Yayımlandığı günün en çok izlenen üçüncü yapımı olan dizi, 71 markanın reklam spotunu, 37 dakikayı aşkın süreyle izleyicileriyle buluşturdu. Hedef kitlelerine ulaşmak için en çok bu yapımı tercih eden markalar ise Garanti Bankası, Pınar ve Kosla oldular.

Araştırma sonuçlarına göre, listenin ikinci sırasına ise, yine bir komedi dizisi yerleşti. Star TV’nin beğeniyle izlenen dizisi Tatlı Bela Fadime, bu hafta firmaların en çok reklam verdiği ikinci yapımdı. Kurtlar Vadisi Pusu, Annem, Kavak Yelleri gibi çok izlenen dizilerle aynı gece yayımlanmasına ve reyting listesinde ancak 12. sırada yer almasına rağmen, reklamverenin yakın ilgi gösterdiği Tatlı Bela Fadime, 64 reklamı 35 dakikaya yakın süreyle izleyicileriyle buluşturdu. Diziyi en çok tercih eden markalar ise Algida, Ali’nin Dünyası ve Arçelik oldular.

Reklamverenin, en çok tercih ettiği üçüncü yapım, listede bir görünüp bir kaybolan Kanal D’nin sevilen dizisi Genco oldu. 68 markayı, 35 dakikaya yakın süreyle izleyicileri ile buluşturan Genco’yu sırasıyla, Köprü, İki Aile, Kavak Yelleri, Elveda Rumeli, Yaprak Dökümü ve Hatırla Sevgili izledi.

Reklamverenin en çok tercih ettiği 10 yerli dizinin dördü Kanal D’de yayımlanırken, üçü ATV, üçü ise Star ekranlarından izleyicileri ile buluştu. 18-24 Şubat haftasında, en çok reklam alan diziler listesinde Salı ve Pazar günü yayımlanan hiçbir dizinin yer almaması dikkat çekti.