“Kırmızı”lar 13 Şubat’ta açıklanıyor

Reklam sektörünün merakla beklediği “Kırmızı Basında En İyiler Reklam Ödülleri”nin

07.01.2008 - 14:45 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Reklam sektörünün merakla beklediği “Kırmızı Basında En İyiler Reklam Ödülleri”nin sonuçları 13 Şubat 2008’de Fındıklı Salıpazarı’nda Denizcilik İşletmeleri’ne ait rıhtımdaki 3 numaralı antrepoda düzenlenecek Ödül Töreni’nde açıklanacak.

Kırmızı Ödüllerine bu yıl 121 ajanstan 1.100’ün üzerinde başvuru yapıldı.
1 Kasım 2006 – 31 Ekim 2007 tarihleri arasında yayınlanmış basın reklamları RPM Radar’ın Yönetim Kurulu Başkanı Paul McMillen başkanlığında 12 kişilik jüri üyesi tarafından değerlendirilerek toplam 35 kategoride ödül verilecek.

Reklam sektörünün merakla beklediği Kırmızı Reklam Ödülleri’nde geri sayım başladı. 14 Aralık’ta katılımın sona erdiği Kırmızı Reklam Ödülleri Yarışması’nın sonuçları 13 Şubat 2008’de düzenlenecek Ödül Töreni’nde açıklanacak. Ödül Töreni, Fındıklı Salıpazarı’nda Denizcilik İşletmeleri’ne ait rıhtımdaki 3 numaralı antrepoda düzenlenecek.

Basın reklamlarında yaratıcılığı teşvik etmek, bu alanda başarılı çalışmaları ve reklamcıları ödüllendirmek amacıyla bu yıl beşincisi düzenlenen Kırmızı Ödülleri’nin jüri ekibinde sadece kreatifler değil aynı zamanda ajans yöneticileri, müşteri ilişkileri yöneticileri reklamveren temsilcileri, medya ajansı temsilcisi ve stratejik planlamacı da bulunuyor. Yarışma, dünyada reklam yaratıcılığı yarışmaları arasında bu yanı ile de farklı bir konumda yer alıyor.

Bu yıl Kırmızı Ödülleri, RPM Radar’ın Yönetim Kurulu Başkanı Paul McMillen başkanlığında 12 kişilik jüri üyesi tarafından değerlendirilecek. Jüri üyeleri arasında; Medina Turgul DDB’den Aslı Bleda, Rafineri’den Ayşe Bali, Mindshare’den Demet İkiler, Yorum Publicis’den Ebru Ataman, Ajans Ultra’dan Faruk Kaptan, Young & Rubicam Reklamevi’nden Feride Durmaz, Coca-Cola’dan Galya Frayman Molinas, Manajans Thompson’dan Haluk Erkmen, Unilever’den İzzet Karaca, Farkyeri İletişim’den Kaan İşmen, Migros’tan Levent Çakıroğlu ve ATCW’den Sevgi Tuncel yer alıyor. Yarışmanın moderatörlüğü ise Gürül Öğüt tarafından yapılacak.

Kırmızı Basında En İyiler Reklam Ödülleri’ne, Türkiye’de faaliyet gösteren tüm reklam ajansları, medya planlama ve satın alma şirketleri, reklam fotoğrafçıları ve illüstrasyon sanatçıları katılabiliyor. İlk kez 1 Kasım 2006 – 31 Ekim 2007 tarihleri arasında yayınlanmış basın reklamlarına açık olan Kırmızı Ödülleri’nde bu yıl toplam 35 ödül verilecek. Ayrıca bu 35 kategorinin birincileri arasından tüm yarışmanın en iyisine Kıpkırmızı Ödülü, 3 kişiye de Özel Ödüller (Jüri Özel Ödülü, Hürriyet Özel Ödülü, Kırmızı Kalem Eğitimleri Ödülü) dağıtılacak. Diğer kategoriler ise; medya, teknik, genel ve sektörel kategoriler olarak ayrılıyor.

“Kırmızı Ödülleri” ile ilgili daha fazla bilgi www.kirmiziodulleri.com adresinden edinilebilinir.