“Corporate University Xchange Awards” ödülü Turkcell Akademi’ye

Turkcell’in gelişim programlarını çatısı altına aldığı Turkcell Akademi, bu yıl 9. kez düzenlenen...

19.02.2008 - 17:09 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?
Turkcell Akademi “Yeni Kurumsal Üniversite, Başarılı Lansman” ödülünü aldı.

Turkcell’in gelişim programlarını çatısı altına aldığı Turkcell Akademi, bu yıl 9. kez düzenlenen ve alanında en eski ve saygın “Corporate University Xchange” yarışmasında “Yeni Kurumsal Üniversite, Başarılı Lansman” dalında “En İyi Örnek Uygulama” ödülüne layık görüldü. Turkcell ile birlikte ödül alan şirketler Fortune Dergisi’nin “Çalışılacak En İyi 100 Şirket” listesinde de yayımlanacak.

Gelişim sektörünün önde gelen, otoriteler tarafından saygı duyulan ödüllerinden biri olan “Corporate University Xchange Awards” bu yıl 9. kez sahiplerini buldu. Yedi dalda verilen ödüllerde Turkcell Akademi “Yeni Kurumsal Üniversite, Başarılı Lansman” dalında “En İyi Örnek Uygulama” ödülüne lâyık görüldü.

Farklı ülkeler ve sektörlerden toplam 150 firmanın başvurduğu “Corporate University Xchange Awards” ödül sürecinde finale kalan ve ABD’nin en büyük firmalarıyla gala gecesinde ödül sahnesini paylaşan tek yabancı firma Turkcell oldu.

Turkcell Akademi adına ödülü alan Turkcell Akademi Bölüm Başkanı Feyzan Sayalı, Turkcell’in Akademi “insana yatırım” kavramına yepyeni bir boyut kazandırdığını vurgulayarak, “İnsana yatırım işe yatırımdır. Bu felsefeden hareketle, bireysel ve organizasyonel gelişim hedeflerini, kurumsal hedefler ve stratejilere entegre ettik. Şirket stratejisini destekleyen gelişim programlarının Turkcell’i ve ekosistemini daha rekabetçi kılacağına inanıyoruz. Turkcell Akademi, stratejik öncelikler doğrultusunda belirlenmiş teknik ve teknik olmayan eğitimler, web tabanlı eğitim sistemleri, sınıf içi eğitimleri destekleyen e-learning uygulamaları ve dil eğitimleri gibi geniş bir içerikte eğitim veriyor. “Kurumsal Üniversite” konusunda uzman olan Amerikalı şirketlerle yarışarak aldığımız bu ödül bu yolda ne kadar başarılı çalışmalar yaptığımızın bir göstergesi. Türkiye’deki diğer firmalara da “Kurumsal Üniversite” kavramı konusunda örnek teşkil etmeyi umuyoruz.” dedi.

Turkcell’in en önemli misyonlarından biri olan “insan kaynağının gelişimini sürekli kılmak” amacıyla gelişim programlarını çatısı altına alan Turkcell Akademi, 2007 yılında da kurumsal üniversiteler ve eğitim danışmanlığı veren şirketlerin katıldığı “Corporate University Week 2007” konferansı kapsamında düzenlenen Cubic Awards’da da En İyi Yeni Kurumsal Üniversite” dalında onur ödülünü almıştı.

Turkcell ile birlikte ödül alan şirketler Fortune Dergisi’nin “Çalışılacak En İyi 100 Şirket” listesinde de yayımlanacak. Turkcell Akademi ödülü Boeing ve Plastipack Packaging firmasıyla paylaştı.

www.turkcell.com.tr