‘Yüzyılın Yöneticisi’ 19 Nisan’da Türkiye’de

İş dünyasının Turkcell’i İşTcell’in, Richard Branson’un katılımıyla geçen sene ilkini

26.03.2008 - 09:36 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

İş dünyasının Turkcell’i İşTcell’in, Richard Branson’un katılımıyla geçen sene ilkini gerçekleştirdiği ve büyük ilgi gören “Liderler Konferansı”nın ikincisi 19 Nisan’da BusinessWeek Türkiye’nin katkılarıyla Swissôtel’de gerçekleştirilecek. Konferansın bu yılki konuğu 2000 yılında Yüzyılın Yöneticisi seçilen, General Electric’in eski Başkanı ve CEO’su Jack Welch.

Çalışmalarını dünyanın lider iletişim ve teknoloji şirketlerinden biri olma vizyonuyla sürdüren Turkcell’in İşTcell bünyesinde gerçekleştirdiği ve dünya çapında vizyon sahibi konukların katıldığı “Liderler Konferansı”nın ikincisi 19 Nisan’da katkılarıyla Swissôtel’de düzenlenecek.

İşTcell Liderler Konferansı’nın bu yılki konuğu General Electric’in efsanevi eski başkanı ve CEO’su Jack Welch. 1981- 2001 arasında GE’nin şirket pazar değerini 13 milyar dolardan dan 400 milyar dolara çıkaran Welch’in yöneticileri daha verimli olmaya zorlayan yöntemleri dünyada pek çok CEO’ya rehberlik etti.

Dünyanın önemli yayınları tarafından; 2000’de “Yüzyılın Yöneticisi,” 2005’te “Son 20 Yılın En Beğenilen Yöneticisi” ve “Günümüzün En Büyük Lideri” seçilen Welch’in bir başka özelliği, şirket bünyesinde en alt seviyedeki çalışanların bile katıldığı zirve toplantıları düzenlemesi. Welch, şirketin kültür değişimine sadece beyaz yakalıların değil, mavi yakalıların da katılması gerektiğini düşünüyor.

21. yüzyılda geçerli olan yönetim ilkelerinin çoğunun yaratıcısı olarak görülen Welch, şu anda ABD’nin en saygın şirketlerinin CEO’larının bir kısmına danışmanlık verdiği ve dünyanın birçok yerindeki iş adamları ve öğrencilere konuşmalar yaptığı, kendi adını taşıyan şirketinin yöneticiliğini sürdürüyor. Welch aynı zamanda MIT Sloan Scool of Management bünyesinde liderlik dersleri veriyor.

Turkcell’in iş dünyasına avantajlar sunan İşTcell markası bünyesinde düzenlenen “İşTcell Liderler Konferansı”nın bu yılki moderatörlüğünü Jack Welch’in eşi ve dünyanın en saygın iş yayınlarından biri olan Harvard Business Review’un eski editörü Suzy Welch yapacak. Jack ve Suzy Welch, BusinessWeek dergisine birlikte yazdıkları ve 50’den fazla ülkede yayımlanan makalelerinde iş dünyası, şirketler veya kariyer fırsatları konusunda soruları cevaplıyor. Welch çiftinin 2006 yılında bu makalelerini topladıkları “Winning: The Answers” adlı kitapları yayınlandı.

“İşTcell Liderler Konferansı”nın ilk konuğu dünyanın en önemli girişimci liderlerinden Richard Branson’du. 17 Kasım’da İstanbul’a gelen, Virgin Airlines ve Virgin Music’in de dahil olduğu The Virgin Group’un sahibi Sir Richard Branson’un Çırağan Sarayı’ndaki konferansına iş dünyasının ünlü isimleri ve basın büyük ilgi göstermişti.